?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Національна академія наук України
Інститут історії України
ОУН в 1941 році
Документи
Частина 1:Народе! Знай! Москва, Польща, мадяри, жидова – це Твої вороги. Нищ їх.
<...>

В справі кавказців: Кавказці ставляться дуже прихильно до українців. Радо гостять українців в себе. Українці їх теж люблять. На Кавказі є багато українців.
<...>
Грузини: З ними була сердечна співпраця. Тепер маємо контакт з грузинами. З ними співпрацюємо.
Азербайджан: Організація “Мусуватисти”, на чолі Еміль Рєзу Зоба.
Тепер є в Туреччині. Він дуже спритний чоловік. Співпрацюють з Туреччиною.
Маємо зв’язок з Туркестаном.
<...>
Справа балтійських народів: співпраця з ними потрібна як з майбутніми союзниками. Співпраця була тяжка, багато їх є скалічених,
треба було відповідної праці, щоби звести їх до того, як ми стоїмо. Співпрацюємо з литовцями, латишцями. На чолі литовського руху стоять
“литовські активісти”. На чолі стоїть посол Скіпа*. Тепер у в’язниці. Литовці по звільненні лит[овської] держави від більшовиків вибрали його президентом. Латиші мають “Перкунхрус”, ця організація має націоналістичні основи і світогляд. Має впливи серед молоді і робітників. З естонським урядом маємо зв’язки.

Авраам четко сознавал: коммунизм и советский режим враждебен не только еврейскому народу, но и украинцам, прибалтам, кавказцам и всем прочим народам, порабощенным коммунистической империей. И считал необходимым объединить их всех - как и граждан западных стран - для противостояния этому Злу.

... на франкфуртское издание «Четвертого измерения» откликнулся солагерник Шифрина Револьт Пименов. В первом выпуске легендарного самиздатского альманаха «Память» он попытался доказать, что Шифрин был бериевским следователем и попал в тюрьму после и вследствие падения своего патрона. Прямых доказательств у Пименова, понятное дело, не было, и в целом проведенную им реконструкцию трудно назвать убедительной. Однако причины появления такой версии ясны – слишком уж фантастической выглядит история ареста Шифрина, изложенная им самим и его вдовой (очевидно, с его же слов).(см. также)

Profile

think
nimmerklug
nimmerklug

Latest Month

December 2017
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Tags

Powered by LiveJournal.com